Home
 • Ekologinę išmintį – harmoningą gamtos ir visuomenes būtį, taiką, saikingą resursų vartojimą ir švarią aplinką
 • Ekonomines alternatyvas
 • Žaliąsias technologijas, atsinaujinančius ir kuo netaršesnius energijos šaltinius
 • Transporto ir pastatų, šilumos ūkio ekologizavimą ir efektyvinimą
 • Vietinių produktų vartojimo skatinimą (bet vartotojiškumo mažinimą)
 • Išsilavinimo, kūrybingumo ir sąmoningumo ugdymo priskyrimą strateginėms sritims
 • Inovacinių technologijų vystymą ir skatinimą atsakingai
 • Sveiko gyvenimo būdo ugdymą
 • Atvirų žinių ir technologijų kūrimą ir naudojimą, atviro kodo programų ir patentų plėtrą
 • Teisingesnį resursų paskirstymą, apgalvotą socialinę politiką
 • Veiksmingą ir platų savirealizacijos sąlygų sudarymą
 • Sprendimų priėmimo decentralizaciją – savivaldą kuo arčiau žmogaus
 • Žmonių lygybę, pagarbą vieni kitiems ir bendra(darbia)vimą
 • Laisvai prieinamą kokybišką mokslą, gydymą, kitų valstybės įstaigų paslaugas (…)
 • Draustinių ir viešų bei žalių erdvių plėtrą ir apsaugą, bendradarbiaujant ir demokratiškai įtraukiant bendruomenes
 • Lietuvą kaip šalis laisvą nuo GMO – be nepagrįstų bauginimų, tiesiog su pragmatiška orientacija į ekologišką ūkį

***

P.S. Šis tekstas yra juodraščio juodraščio juodraštis. Kviečiame laisvai komentuoti ir pildyti, atsižvelgsime kiek tik leis jėgos ir protai.

Reklama

20 thoughts on “Mes už

 1. Visai įdomu, tik klausimas:
  1. Kokią ekologiškos energetikos geresnė alternatyvą, už atominę (ji neišmeta taršių dujų ir tt…, o technologijos modernios iš tiesių yra saugesnės nei manoma, avarijos yra labai retas reiškinys)
  2. Karyba visvien reikalinga, nežinia kada kils karas, be to karius galima eksplotuoti tai pačiai aplinkosaugai, miško gaisrų gesnimams. Karbybos nebuvimas nėra darnios ir saugios visuomenės bruožas.

 2. Žmogus kariavo ir kariaus. Be armijos ilgai netempsi, taip reikia taikos, gerio, tarpusavio sutarimo, tolerancijos ir t.t., ekologija svarbi mūsų gyvenime, tačiau pirma reikia pradėti keisti visą visuomenę, žmonės pavargę nuo socialinių problemų, nuo nepritekliaus, jiems mažiausiai rūpi eko problemos, jie nori išgyventi. Norit keisti viską? Pirma pradėkit nuo pagrindo, o tai yra žmogus, šeima. Jaunimas rūko jau net prie mokyklų, neklauso tėvų ir t.t. visi žinome šias problemas, tačiau kas daroma? Ogi nieko, krizė, krizė, pinigų nėra, dar mažinsim uždarbį, didinsim nedarbą ir t.t. Žmogus jau nieko nenori girdėti… Pirma, tai detaliau suformuluokit, ko jūs norit, ką sieksit, kokiais būdais… Į seimą nepapulsit vien šaukimu apie ekologiją. Atskirą skiltį sukurkit žmonėms, kur būtų galima paskaityti, pasidomėti, ar jūs liberalai ar demokratai ar centristai ar visko mišinys, jei manote būti politinė partija. Aš gal ir susidomėčiau, tačiau reikia daugiau informacijos.
  PS.: “Mes už“, “Mes prieš“, “Mes sieksime“ geriau būtų vienoje skiltyje, patogiau, negu vis sokinėti, tada ir komentarai būtų išsamesni.
  Su pagarba: Arnas J. / Studentas

 3. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Mes už « Žaliųjų partija – Green Party -- Topsy.com

 4. Malonu, kad pagaliau LT subrendo iki tiek, kad pradėta burti Žaliųjų partija. Palinkėsiu sėkmės tapti ta politine jėga, kuri bus pajėgi priiminėti visų laukiamus sprendimus.

  Tačiau. Kadangi leidote (netgi skatinate) reikšti įvairias nuomones- nekaltinkite už toliau seksiančius komentarus. Pradėsiu nuo lengviausio darbo- kritikuoti svetimas pastangas. Jokiu būdu nesu „žaliasis ekstremistas“- labiau palaikau „žaliuosius ekonomistus“. Tačiau dabartinis manifesto variantas kiaurai „skylėtas“, kai kurie klausymai iš viso nepaminėti, o kai kurios kryptys netgi visiškai nepriimtinos. Vėliau paruošiu kokį tai alternatyvų variantą- bet tam prireiks bent savaitės.

 5. Vytautui L.

  “Karbybos nebuvimas nėra darnios ir saugios visuomenės bruožas.“ – galiu papriestarauti ir galiu pasakyti, kad yra visiskai priesingai. Tokiu instituciju, kurios susijusios su jega, zmoniu valdymu ir tt. tik parodo kokie mes necivilizuoti esame. Neturiu noro daugiau rasyt nes tai labai plati tema. Siulau paziureti Jacque Fresco idejas tinklapyje THEVENUSPROJECT.COM

 6. Juolab, kad jei pultų rusai, atsilaikytume 40 minučių. Tai kam išvis tada ta armija? Info iš Lietuvos kariuomenės vyr.leitenanto.

 7. Sveikinu iniaciatyvą ir kūrimosi užuomazgas.
  Žaliaisias domiuosi nuo 1988-89 (nors kai kurie jų blokavimo projektai ekonomiški Lietuvai buvo žalingi, o tuometinis lyderis nusižudė),smagu girdėti,kad bręsta kūrimasis.

  Bet žiūrint į lozungus, šiek tiek neramu: pvz “vietinių produktų vartojimo skatinimą“, tai jeigu esu vegetaras ir valgau soją, tai turėčiau nebevalgyti ir laukti kol (atšilus klimatui) ji pradėtų augti Lietuvoje?

  Ekonominės alternatyvos? What about?

  Šiaip kaip politinės partijos visgi paklausčiau, o kokią žaliųjų orientacija? KAirė? Dešinė? (kai ZUokas sugadino žodį Centras, net vulgaru jį naudoti)? Iš ko žaliųjų valstybėje gyventų gybemtojai? Kokius mokesčius mokėtų?

  Ar gaučiau atsakymus į šiuos klausimjus? Ir beje , kaip įstoti į partiją? Nes turbūt tik bunant joje ir galima suprasti aš “in“ ar “out“.

  Sėkmės darbuose!

  • Žalieji paprastai linkę į kairę, ir žinant tai, kad Lietuvoje nėra tikros stiprios kairios politinės jėgos, LŽSP teoriškai galėtų puikiai užpildyti šią spragą. Tačiau kairė ar dešinė – tai juk viso labo etiketės – žymiau svarbiau yra iš tikrųjų vykdyti tokią politiką, už kurią LŽSP pasisako.

   Vietinių produktų vartojimo skatinimas yra neatsiejama bet kokios žalios partijos (ar aplinkosaugos) politikos dalis (mažesni transportavimo atstumai – mažesnė tarša), ir tai nebūtinai turėtų tau trukdyti valgyti vegetariškai. Rekomendacijos mėsos vartojimo mažinimui bei vietinių produktų vartojimui paprastai yra vienos tos pačios politikos dalis. Visų pirma, maitinantis vegetariškai visiškai nebūtina valgyti sojos produktų, nors tai ir yra geras baltymų šaltinis. Antra, nemažai gyvūnų pašarų yra gaminami būtent iš sojos, o kadangi 1 kg mėsos pagamiinti reikia iki 10 kg augalinių baltymų, tavo nerimas dėl sojos produktų vartojimo netenka prasmės – tai yra daugiausia nerimas tų, kurie vartoją mėsą, o ne soją tiesiogiai.

   • Na, jeigu LŽP neketina deklaruoti savo krypties, ir laiko tai tik “etikete“, tai tikimybė, tapti viena iš visų esančių (tuščių) partijų, kuriai svarbu “tik vykdyti politiką“, labai didelė. Man jau seniai pabodę tokie personažai kaip liberalas Masiulis valstybės sąskaita dengiantis privačios avialinijos nuostolius. Labai nelinkėčiau tapti tokiais ir jum.Jeigu RED, tai RED.

    Dėl vietinių produktų vartojimo skatinimo abejočiau. Jeigu Švyturys nebesugeba pagaminti geriamo alaus kodėl negaliu gerti Čekiško alaus? (beje ar Alaus Korporacijas kaip Utena-Svyturys, Kalnapilius ir etc galima vadinti lokaliais gamintojais kai visos žaliavos (milteliai) įvežamos, o pelnas išvežamas :) Globalizacijos amžiuje kovoti su vartojimu ir pirk (brangesnę/nekokybišką) prekę tik dėl to ,kad Lietuvišką …?

    Kad vegetarams nebūtina valgyti mėsos, aš suprantu, beje paskutinė Bona Vita faršo partija išplatinta Lietuvoje, buvo klaikios kokybės. Tačiau asketizmu užsiimti irgi nenoriu.

    Beje neatsakai į mano klausimą, kad soja ir net bananai Lietuvoje neauga tai ar ir jų reikėtų atsisakyti?

    Ir ar žmogaus sugebėjimas, ko nors atsisakyti , nevartoti daro žmogų tobulesniu?

    Kažkaip žmonijos pažanga, kaip tik judėjo dėl tingėjimo ir noro padaryti darbą greičiau ir efektyviau.

    Tad jeigu būčiau žurnalistas ( ogal ir esu :) ir paklausčiau kaip Žalieji sumažins šildymo kainas? Pagerins socialinį teisingumą? Sumažins maisto kainas? Padidins atlyginimus ir pensijas? Ar Lietuva ilgai dar tarnaus Irake /Afganistane ir kitose JAV misijose? Ką darysite su kalėjimais (ar moterų kalėjime Panevėžyje atsuktumėte šiltą vandenį?) Kokie butų jūsų atsakymai?

    Padiskutuoti mitybos klausimais, teoriškai įvertinant fūros taršą įveikiant Čekijos ir Lenkijos kelius, juk galime ir forumuose. Partija juk tam nereikalinga ar ne?

    Kita vertus Žaliųjų partijos pakilę į valdžią post-industrinėse (Vokietija, Suomija, JAV) valstybėse, kurios dar yra ir turtingos, gali sau leisti vykdyti aplinkosaugos ir kitus projekus, bet visuomenei tai nėra pigūs projektai. Ar nemanote,kad Lietuvoje anksti dar Žaliai bangai?

    p.s. pamenu gyvunų teisių gynėjų akcijas Nijolės Kailių salonuose apie 2000 metus :)

 8. Sveiki!

  Siūlau įtraukti gyvūnų teisių gynimą kaip vieną iš svarbiausių partijos uždavinių bei bendradarbiauti su gyvūnų globos organizacijomis, imantis konkrečių veiksmų, pvz. gelbstint gyvūnus iš Vilniaus Sanitarinės Tarnybos UAB “Grinda“, kur gyvūnai masiškai ir žiauriai naikinami, taip pat gelbstint gyvūnus iš kitų panašių organizacijų Lietuvoje. Užkirsti kelią brakonieriavimui.

 9. kiekviena diena “Grindoje“ nuzudoma daugybe nekaltu gyvunu, o jus tik tesiaiskinaite del valdzios pasidalijimo ar del siuksliu surinkimo! Neiskaiciau nei VIENO sakinio apie gyvunu teisiu gynima ar gyvunu gelbejima, juo labiau apie JOKIUS konkrecius veiksmus, kuriu butu buve imtasi, kad isgelbetume gyvunus, silpnesniuosius musu is MIRTIES ; manau, man su jusu partija ne pakeliui. Viso gero!

  pagarbiai,

  Audrone

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s