Home

PROGRESYVIŲ ŽALIŲJŲ BENDRO POBŪDŽIO VEIKSMŲ PLANAS

 

– Sukursime portalą ŽALI.lt (www.zali.lt)

Tai ne tik taps nepriklausomų, kritinių, nekomercinių ir sąmoningų žalių žinių centru, bet svarbiausia, jame pasiūlysime paprastas, iš facebooko ir kt. soc tinklų, blogosferos besimokančias technines priemones aktyvizmui skatinti: lengvas žmonių jungimasis į grupes (komitetus, dirbtuves), orientuotas į realius darbus (skiltyje Žali Darbai žmonės ir organizacijos jungsis prie tokių darbų kaip antiatominė ir antiGMO kampanijos, alternatyvios energetikos plėtros veiksmų planas, ekonominės alternatyvos (pvz. valstybės/savivaldybės įmonių reforma ir plėtra), įvairios talkos nuo kaštonų gelbėjimo iki vandens telkinių valymo, – kiekviena/s pažymėdama/s, KUO realiai prisideda), pirmajame puslapyje WIKI(pedijos) metodu pildys ir taisys partijos programą ir tiesiogiai įlies kitas idėjas.

 

– Pirmiausiai mums reikia normaliai ir kasdien veikiančio press-office‘o, kuris kiekvieną savaitę platintų reikšmingą, reaguojančią, kuriančią informaciją. Šiandien neonacių pasmerkimas, rytoj – klausimas visiems žmonėms apie atominę, poryt – alternatyvios energetikos veiksmo planai, ir t.t. Sena idėja – vietoj spaudos pranešimų rašyti originalius straipsnius, vietoj reklamos – originalius reportažus – gali būti atgaivinta produktyviu ir daugelį žiniasklaidos priemonių sudominsiančiu režimu. Toks press-office, galintis sutapti su partijos būstine, turėtų būti viešai visiems prieinama vieta, į kurią bet kas gali užeiti, kurioje transliuojamos naujausios partijos veiklos aktualijos ir balsavimai, kurioje pilstomos eko-sultys ir dalijamos brainstorming’o kavos, rodomi filmai.

 

– Mes pasirūpinsime geresniu dizainu ir kita vizualine partijos komunikacija. Ji turi būti pati progresyviausia, nes mes arčiausiai jaunimo ir šiuolaikinės kultūros. Tas pats galioja kitai partijos savireklamai, kaip youtube, kiti interneto projektai, knygos ir t.t. Partija turi tapti lydere IT naudojimo srityje – tiek savo vidinei ir bendraminčių demokratijai ir veiklos efektyvumui didinti minėtais ir naujais būdais, tiek savireklamai: Facebook ir kiti soc. tinklai, Blogosfera, Twitter, Google, Youtube – visas sritis (kurių dalis jau mūsų iniciatyva pradėta) turim išplėtoti iki aukščiausio lygmens.

 

– Visuose miestuose, rajonuose, jų centruose įsteigsime geriausius, kūrybingiausius protus buriančias idėjų paieškos ir įgyvendinimo platformas ID:Kaunas, ID:Vilnius, ID:Elektrėnai ir t.t. (ID:Lietuva), bei visuomenines (ne vien su partija siejamas, o jungiančias Visus, kam rūpi ekologinė ir ekonominė pažanga) programas ekoKaunas, ekoVilnius ir t.t. Šios grassroots tipo iniciatyvos yra pasitvirtinusios pasauliniu mastu („žaliosios knygos“, Estijos „Darom“ kampanijos, Obamos priešrinkiminės piliečių idėjų ir problemų rinkimo knygos ir kt. formatais) kaip visuomenę ir bendruomenes kūrybiškai suaktyvinantis, problemas ir idėjas, vizijas išryškinantis ir sujungiantis neformalias, visuotines pastangas joms įgyvendinti, veiksmas.

 

– Įgyvendinsime EKO.ZONA konceptą, kurio tikslas – sukurti žaliąsias zonas visose prieinamose, socialiai atsakingose vietose – kavinėse, galerijose, bibliotekose, universitetuose, įstaigose, mokyklose, o taip pat leidiniuose ir interneto taškuose, kur galėsime platinti ne tik Partijos info, bet ir susijusią ekologinę, kultūrinę, edukacinę medžiagą, diegti ekologinius elementus kaip dviračių stovai, rūšiavimo šiukšliadėžės, augmenija, ekomeniu ir t.t. Toks konceptas ne tik apimtų ir sujungtų į tam tikrą sinchronišką, rezonuojantį tinklą visas jau esamas ekovietas (parduotuves, kavines, eko(NVO ir kt.)centrus, infoshopus), bet ir įsteigtų masę naujų.

 

– „Nauja“ reklamos forma – vietoj beprasmių, tuščiavidurių reklamos stendų žaliųjų partija steigs jos ženklu pažymėtas rūšiavimo šiukšliadėžes, dviračių, saulės baterijų/kolektorių/lietaus vandens surinkimo stovus ir t.t., sūpynes, vaikų aikšteles, ekoturgelių platformas ir t.t.

 

– Aktyviai dalyvausime esamose ekoakcijose (Darom, „Gelbėkim kaštonus“ ir t.t.) ir kursime savo, kad susidarytų mažiausiai viena per mėnesį. Talkos, mitingai, GREEN PARTY žalieji vakarėliai – taip pat kartą per mėnesį ar bent kas du mėnesius. Propaguosime meną ir meno renginius, leidinius, paramą nepriklausomam, šiuolaikiniam menui, kultūrai, kinui.

 

– Bendradarbiausime su įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, neformaliais susivienijimais, pavieniais aktyvistais (kiti žalieji ir žaliųjų judėjimai, antiatomininkai, vartotojų teisių junginiai, profesinės sąjungos ir kt.), pasiūlydami efektyvų jungimosi metodą – per „žalius darbus“, ekoKonvenciją (įpareigojančią deklaraciją dėl konkrečių ekologinių tikslų, po kuria gali pasirašyti bet kas nepriklausomai nuo organizacinių ryšių). Pavyzdys – siekimas Lietuvos kaip „šalies, laisvos nuo GMO“ – beveik visi dėl to sutaria, tačiau išskaidytos pastangos eina vėjais. Bendradarbiausime su visais ekoleidiniais ir žurnalistiniais projektais. O taip pat su kitais projektais, norinčiais įsteigti ekorubrikas (inicijuosime patys eko.zona formatu arba per „Eko Redakciją“ – ES finansuojamą aplinkosauginio švietimo projektą) arba ekspertinių konsultacijų.

Reklama

3 thoughts on “Progresyvių žaliųjų pasiūlymai partijai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s