Home

Susirūpinusi Gedimino pr. gaivinimu Vilniaus savivaldybė nusprendė darbo dienomis ir savaitgaliais nuo 6 iki 24 valandos nuo V. Kudirkos aikštės iki Žvėryno tilto leisti važinėti automobiliams. Netrukus ketinančios susikurti Žaliųjų partijos vieno iš lyderių Lino Kranausko nuomone – toks sprendimas ne tik neatitinka didžiosios daugumos vilniečių norų, bet ir parodo savivaldybės desperaciją ieškant verslo gaivinimo būdų.

„Akivaizdu, kad leidimas važiuoti Gedimino prospektu nieko nepakeis. Juk sustoti automobiliams jame nėra vietų, o stovėjimo aikštelės, kaip ir iki šiol, puikiai pasiekiamos iš gretimų gatvių. Leidus eismą prospektu ne tik padidės triukšmas, vietiniai gyventojai bus priversti kvėpuoti išmetamomis dujomis, bet ir mažės žmonėms skirtų viešųjų erdvių, kuriomis jie gali naudotis bent jau vakarais”, – sako ekoaktyvistas Linas Kranauskas.

L. Kranausko nuomone, būtų juokinga, jei pavyzdžiui Kauno savivaldybė skatintų miestiečius lankytis Laisvės alėjoje leidę ją važinėti automobiliams. „Suprantama, kad tokiu atveju žmonių tik mažėja. Kas norės po darbo mėgautis lauko kavine ar restoranu, kur nuolat zuja mašinos. Neabejoju, jog savivaldybės neracionalūs sprendimai atneš didesnius nuostolius maitinimo įstaigoms, kurios iš lauko prekybos surenka didžiulę dalį pelno”, – pasakojo žaliųjų partijos aktyvistas.

Pasak Lino, savivaldybė galėtų imtis priešingų veiksmų, kurie paskatintų žmones po darbų arba dienos metu – su vaikais ateiti į Gedimino pr. Tam reikėtų kurti jiems patrauklias poilsio erdves, kur jie galėtų atsipalaiduoti. Nenuostabu, kad, pavyzdžiui, daugelyje Vakarų Europos šalių pačiuose miestų centruose esančios oazės – kuriamos fontanų, žaliųjų skverų pagalba – šiltuoju metų laiku tampa vieta, kurioje renkasi visi.

„Pėsčiųjų ir dviratininkų eismo sąlygas Vilniuje reikia ne riboti, o dešimteriopai gerinti. O prospekte greta žalių, viešų, rekreacinių erdvių – plėsti visuomenės kūrybinės raiškos ir dalyvavimo galimybes. Parduotuvėse perka ir kavinėse poilsiauja pėstieji, o ne automobiliai. Tačiau viešosios erdvės gyvenimą kuria ne vien pirkėjai, bet net ir biurų darbuotojai, o pirmiausia – aktyvus jaunimas, nevyriausybinės organizacijos, neformalios iniciatyvos, kurių centrus galima įkurdinti ne vienoje šiuo metu apmirusios „nekilnojamojo turto rinkos” patalpoje. Todėl savivaldybės sprendimas tik parodo, jog neturima vizijos, kokių veiksmų sunkmečiu reikėtų imtis. Kartu atskleidžiama, kad savivaldybė nenori girdėti gyventojų poreikių ar siekti įsiklausyti į jų norus”, – teigia Linas Kranauskas.

Daugiau informacijos:

Linas Kranauskas
Mob. 8 650 78342
ekodirbtuves@gmail.com
https://ekopartija.wordpress.com

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s